در وبسایت کوپریتور، مهارت‌‌ها از پیش تعیین شده‌‌اند و شما فقط مجاز به انتخاب مهارت‌‌های خود از بین آنها هستید. برای تعیین مهارت‌‌ها باید به منوی “تنظیمات” و زیرمنوی “ویرایش پروفایل من” مراجعه کنید. در وبسایت کوپریتور، 9 دسته‌‌بندی برای 9 رشته مهندسی تعیین شده است که در هر دسته‌‌بندی، 10 مهارت کلی عنوان شده است. فهرست مهارت‌‌های قابل انتخاب در وبسایت کوپریتور از قرار زیر است:

⇐ مهندسی مکانیک: نقشه‌‌کشی، مدلسازی و طراحی؛ شبیه‌‌سازی و تحلیل؛ ساخت قطعات مکانیکی؛ سیستم‌‌های حرکتی؛ سیستم‌‌های الکترومکانیکی؛ پایپینگ، هیدرولیک و پنوماتیک؛ تولید و مصرف انرژی؛ تهویه مطبوع و انتقال حرارت؛ پوشش و جانمایی؛ اندازه‌‌گیری، تست و بازرسی.

⇐ مهندسی برق: طراحی و چاپ برد؛ کنترل و اتوماسیون؛ موتور و انتقال قدرت؛ رباتیک و مکاترونیک؛ سیستم‌‌های الکتریکی؛ امواج و سیگنال؛ ابزاردقیق؛ منبع تغذیه؛ حسگرها و نمایشگرها؛ نیروگاه و مبدل‌‌ها.

مهندسی کامپیوتر: تایپ و ترجمه؛ طراحی وب و اپ؛ طراحی گرافیکی؛ برنامه‌‌نویسی؛ سئو و بهینه‌‌سازی؛ تولید محتوا؛ شبکه اجتماعی؛ پشتیبانی فنی؛ پردازش داده؛ جستجو در وب.

⇐ مهندسی عمران: کروکی، توپوگرافی، ترازیابی، نقشه‌‌برداری و نقشه‌‌کشی؛ مدل‌‌سازی سه‌‌بعدی و تحلیل؛ گودبرداری، فونداسیون، اسکلت، سقف و نما؛ استخر، فضای سبز و محوطه‌‌سازی؛ صورت وضعیت، اجراء، نظارت، پایان‌‌کار و جواز؛ مقاوم‌‌سازی، بازسازی و تعمیرات؛ دفتر فنی، سرپرستی و رتبه‌‌بندی؛ بتن، سازه، سوله و تأسیسات؛ زهکشی، فاضلاب و آلودگی؛ ترافیک و راه.

مهندسی شیمی: پلیمرها و روان‌‌سازها؛ آزمایشگاه و تجهیزات؛ طراحی فرآیند، جداسازی و تقطیر؛ فیلتر، تصفیه و بازیافت؛ کاتالیزور و اسانس؛ آرایشی و بهداشتی؛ شیمی آلی؛ شیمی معدنی؛ الکتروشیمی؛ شیمی دارویی و نانو.

مهندسی پزشکی: تجهیزات پزشکی و سلامت؛ قطعات و اندام مصنوعی بدن؛ تجهیزات توانبخشی و فیزیوتراپی؛ سامانه‌‌های تصویرگر و پردازش‌‌گر؛ سامانه‌‌های اندازه‌‌گیری و پایش؛ سامانه‌‌های تشخیص بیماری و درمان؛ سامانه‌‌های بیولوژی و فیزیولوژی؛ سامانه‌‌های بیومتریال؛ سامانه‌‌های فناوری اطلاعات پزشکی؛ نصب، راه‌‌اندازی، بازبینی و تعمیر.

مهندسی مواد: قالب، ریخته‌‌گری و تزریق؛ آزمایشگاه، تست و آنالیز مواد؛ جوشکاری و کوره؛ پوشش، خوردگی و حفاظت؛ کامپوزیت و آلیاژها؛ شکل‌‌دهی و عملیات حرارتی؛ سرامیک، سیمان و شیشه؛ بایومواد و نانومواد؛ سنتز و بازیافت؛ سنگ، کانی و استخراج.

⇐ معماری و هنر: ویلاسازی، محوطه‌‌سازی و فضای سبز؛ نما، دکوراسیون داخلی و چیدمان؛ طراحی المان، طراحی شهری و سالن‌‌های آکوستیک؛ مجموعه بوم‌‌گردی، موزه و ابنیه تاریخی؛ طراحی سه‌‌بعدی و ماکت‌‌سازی؛ طراحی گرافیکی و طراحی محصول؛ صنایع دستی و خانگی؛ طراحی لباس، فرش و چاپ؛ نگارگری و انیمیشن؛ نمایش، موسیقی، عکس و فیلم.

کشاورزی و تغذیه: کشت هیدروپونیک و گلخانه؛ تجهیزات و ماشین‌‌آلات کشاورزی؛ فرآوری؛ پرورش دام، طیور، آبزیان و حشرات؛ بازیافت، پسماند و کمپوست؛ گیاهان دارویی، عطری، ادویه‌‌ای و زینتی؛ بیوتکنولوژی و گیاه‌‌پزشکی؛ آبیاری و زهکشی؛ آزمایشگاه و بهداشت؛ کاشت، داشت و برداشت محصول.