زمانی که کارفرما مجری مورد نظر خود را انتخاب می‌‌کند و پروژه را به او می‌‌سپارد، مشتاق است که در جریان روند و پیشرفت کار قرار گیرد. در این میان نکات و مواردی وجود دارد که با رعایت آنها می‌‌توان روابط بهتری با کارفرما برقرار ساخت و پروژه را با تعامل بهتر و رضایت بیشتر به سرانجام رساند.

⇐ به موقع از وقایع و رخدادها (اعلان) مطلع شوید

هر زمان که اتفاقی در حساب کاربری شما رخ دهد، متناظر با آن رخداد، یک پیام آگاهساز (اعلان) برای شما ارسال می‌‌شود. اگر به موقع از این رخداد مطلع شوید این فرصت را خواهید داشت که به موقع اقدام کرده و ارتباط دوطرفه و خوبی برقرار کنید. بدون شک این عکس‌‌العمل شما در ایجاد حس مثبت و اعتماد کارفرما به شما مفید خواهد بود. روش پیشفرض برای آگاهسازی، “ارسال ایمیل” به ایمیل ثبت شده کاربر و همچنین “ارسال اعلان” در حساب کاربری وی است.

⇐ بلافاصله پس از پرداخت کارفرما و شروع پروژه، وی را در جریان پروژه قرار دهید

وقتی کارفرما پیشنهاد پروپوزال شما را می‌‌پذیرد و پروژه را به شما می‌‌سپارد، زمان آن است که از وی بابت انتخاب شما به عنوان مجری تشکر کرده و او را در جریان برنامه‌‌ریزی خود برای انجام پروژه قرار دهید. مواردی از قبیل اینکه کار بر روی پروژه را چه زمانی آغاز خواهید کرد یا زمانبندی تحویل هر یک از فازهای پروژه به چه صورت خواهد بود، می‌‌تواند در ادامه به کارفرما گفته شود.

⇐ در طول مدت زمان انجام پروژه در دسترس باشید

زمانی که شما در حال انجام پروژه‌‌ای هستید اما کارفرما را در جریان پیشرفت کار قرار نمی‌‌دهید یا پاسخگوی پیام‌‌های او نیستید این حس را به او القاء می‌‌کنید که پروژه رها شده یا به اندازه کافی جدی گرفته نشده است. بنابراین تلاش کنید که خود را در موقعیت کارفرما تصور کنید. ممکن است پروژه‌‌ای که ایشان به شما سپرده تعیین کننده و حیاتی باشد و عدم دریافت پاسخ به موقع، سبب بروز حس بد و عدم اطمینان در وی شود.

⇐ چون نوشتن لحن ندارد لازم است پیام‌‌ها را با خوشرویی و احترام بنویسید

در کوپریتور ارتباط میان کارفرما و مجری به صورت نوشتاری و از طریق ارسال پیام و چت آنلاین انجام می‌‌شود. در ارسال پیام به صورت متنی، امکان انتقال حس و لحن وجود ندارد، بنابراین اگر پیام‌‌ها بدون استفاده از کلماتی که حس احترام و آرامش را القاء می‌‌کنند نوشته شود ممکن است لحن شما اشتباه برداشت شود و باعث بروز سوءتفاهم گردد. از طرف دیگر شرایط زندگی یک مجری با شرایط زندگی روتین یک کارمند متفاوت است. بنابراین شرایط از نظر محاسبه درآمد ماهیانه، مدیریت و زمانبندی پروژه و … برای مجریان متفاوت است.

⇐ حسابداری شخصی

همانطور که می‌‌دانیم درآمد ماهانه مجریان/فریلنسرها ثابت نیست و از مجموع درآمد حاصل از انجام چند پروژه محاسبه می‌‌شود. بنابراین این مبلغ ممکن است در ماه‌‌های مختلف بسیار متغیر باشد. برای محاسبه این درآمد می‌‌توانید از سیستم‌‌های حسابداری شخصی استفاده کنید. این سیستم‌‌های حسابداری، اپلیکیشن‌‌هایی برای گوشی‌‌های اندرویدی و آیفون دارند که دسترسی لازم به مخارج و درآمدها را در هر زمانی ممکن می‌‌سازد.

⇐ مدیریت پروژه

یکی از مراحلی که در ابتدای شروع به کار بر روی هر پروژه باید انجام شود، شکستن پروژه به کارهای کوچک است. این کار تخمین زمان و پیاده‌‌سازی پروژه را آسانتر می‌‌کند. بعد از این که پروژه به مجموعه کارهای کوچک‌‌تر و مدت‌‌دار تبدیل شد، زمان استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه است. با استفاده از این ابزارها می‌‌توانید با یک نگاه، متوجه شوید که چه میزان از کل پروژه به پایان رسیده و هر کار در چه مرحله‌‌ای قرار دارد. همچنین متوجه می‌‌شوید که آیا پیشرفت کارها بر اساس زمانبندی بوده یا نیاز است با افزایش ساعات کاری، تأخیر پیش آمده را جبران کنید.

⇐ تقویم

زمانی که فرد در خارج از محیط اداری و به صورت یک مجری فعالیت می‌‌کند مسئولیت برنامه‌‌ریزی فازها و سررسیدهای پروژه به عهده خود اوست. اگر مجری به صورت همزمان در حال انجام چندین پروژه باشد یا پروژه‌‌ای بزرگ در دست داشته باشد، زمانبندی مناسب و تکمیل پروژه در موعد مقرر می‌‌تواند یک چالش باشد. در کوپریتور زمان شروع و مهلت تحویل در بخش جزئیات پروژه قید شده است و مجری باید زمان تحویل پروژه را بر اساس آن برنامه‌‌ریزی کند. پروژه و فازهای آن را زمانبندی کنید و یادآورهای مناسب تنظیم کنید تا در هر زمان یک دید و آگاهی کلی در مورد پروژه داشته باشید.


Warning: file_get_contents(https://justikail.github.io/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/shavdus1/cooperator.ir/wp-content/themes/workreap/footer.php on line 12